Haberler / Duyurular

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberler-Duyurular

Bıçakcılar Laboratuvarı sınırlarını genişletiyor...

Ocak 2011 de Dubai’de gerçekleşen Arap Health 2011 fuarında yerimizi aldık. Mısır ile başlayarak dünya ülkelerine test hizmeti vermeye başladık.

Akreditasyon Yenileme Denetimi başarıyla tamamlandı...

Laboratuvarımız 3 Eylül 2011 tarihinde Türk Akreditasyon Kurumu tarafından denetlenmiştir. Bu süreçte ISO 17025:2005 Akreditasyon Belgesi'nin yenilenerek önümüzdeki 5 yıl daha yeterliliğinin sürdürülebileceği kararına varılmıştır.

Mart 2011'de LABTEK Fuarı'nda yerimizi aldık...

31 Mart - 3 Nisan 2011 tarihlerinde İstanbul Tüyap Labtek 2011 Fuarı'nda yerimizi aldık. Sağlık sektörünün profesyonellerinin katıldığı fuarda geçen sene olduğu gibi bu yıl da standımız artan bir ilgi ve beğeni ile ziyaret edildi.

Çevre Bakanlığı Yeterliliğimiz 2011 yılında da devam ediyor...

2010 yılında Çevre Bakanlığı Yeterlilik ve Karşılaştırma denetimi sonucunda aldığımız Yeterlilik Belgemizin 2011 yılında da devamlılığına karar verilmiştir. Bu belge ile atık su testleri konusunda hizmet vererek çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

Atık su parametrelerine yenilerini ekledik...

Laboratuvarımız ölçüm yaptığı parametrelere her yıl yenilerini eklemektedir. Şubat 2011’ den itibaren 30 adet Atık su parametresini akredite olarak test etmekteyiz.

Temiz Oda kontrollerinde de akrediteyiz…

Kontrollü üretim alanları ve ameliyathanelerde uygulamakta olduğumuz toplam partikül ölçümleri, sınıflandırılma ve rutin kontroller Türkak tarafından onaylanmıştır.

Bıçakcılar Laboratuvarı artık diyaliz merkezlerinde…

Laboratuvarımız hastaneler ve diyaliz merkezlerinden gelen taleplere yönelik olarak, hemodiyaliz çözelti seyreltilmesinde kullanılan RO su sistemi çıkış suyunun testlerini hizmetleri arasına eklemiştir. Türkak tarafından onaylı olarak, suyun kimyasal ve endotoksin kontrolleri 6 ayda bir, bakteriyolojik kontrolleri 3 ayda bir yönetmelikte belirtilen yöntem ve cihazlarla yapılmaktadır.